Podejście
Moje podejście do terapii jest eklektyczne, co oznacza, że wykorzystuję różne style terapeutyczne, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klienta/klientki. Podstawą mojej pracy jest podejście zorientowane na klienta/tkę, gdzie podczas naszych sesji to Ty zdecydujesz, dokąd chcesz się udać, a ja pomogę Ci przejść przez ten proces. Wierzę, że relacja terapeutyczna jest podstawowym składnikiem skutecznego procesu terapeutycznego.
Metody
Ustrukturyzowana forma terapii oparta na założeniu, że myśli i przekonania wpływają na nasze uczucia i zachowanie. Koncentrujemy się na identyfikowaniu i kwestionowaniu nieprzydatnych wzorców myślenia oraz zastępowaniu ich bardziej adaptacyjnymi. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie i ćwiczenie nowych zachowań, aby lepiej radzić sobie z wyzwaniami.
Schematy są rozumiane jako nieprzystosowawcze sposoby odczuwania, myślenia i zachowania powstałe w wyniku niezaspokojenia podstawowych potrzeb emocjonalnych w dzieciństwie. Nacisk położony jest na zaspokojenie tych potrzeb i uczenie się nowych, zdrowszych sposobów reagowania.
Terapia oparta na uważności (mindfulness), która uczy akceptacji i ciekawości własnych emocji, myśli i doznań, zamiast próbowania pozbycia się ich. Nacisk położony jest na rozwijanie “elastyczności psychologicznej” (psychological flexibility) poprzez bycie obecnym/ną, otwartym/tą i podejmowanie zaangażowanych działań, kierując się wyznawanymi wartościami.
Oparte na dowodach (evidence-based), ustrukturyzowane podejście terapeutyczne pomagające mózgowi przetworzyć traumatyczne wspomnienia i zintegrować je w sposób adaptacyjny. EMDR wykorzystuje różne formy stymulacji bilateralnej (np. ruchy gałek ocznych, tapping), podczas gdy klient przywołuje traumatyczne wspomnienia oraz towarzyszące im emocje, negatywne przekonania oraz doznania z ciała. Terapia EMDR jest również pomocna przy rozwijaniu zasobów i nabywaniu nowych sposobów radzenia sobie, które umożliwiają bardziej adaptacyjne reakcje na traumatyczne wspomnienia.
Procedura
Pierwsze dwie sesje to spotkanie, podczas którego zostanie zebrana Twoja historia. Omawiamy Twoje oczekiwania wobec terapii. Następnie przygotowywany jest plan terapeutyczny uwzględniający Twoje osobiste cele. Kolejne sesje poświęcone są ich realizacji. Czas trwania procesu terapii jest kwestią indywidualną i będzie się różnić w zależności od osoby.
Nie jesteś pewien/na, czy terapia jest dla Ciebie odpowiednia? Aby się dowiedzieć, możemy umówić się na bezpłatną 15-minutową rozmowę.
Wsparcie psychologiczne może zostać zapewnione w następujących przypadkach (ale nie wyłącznie):
- ADD/ADHD
- Problemy z nadmierną złością
- Lęk
- Żałoba
- Wypalenie zawodowe
- Problemy z adaptacją kulturową
- Depresja
- Wyzwania związane z życiem na emigracji
- Kryzys życiowy
- Problemy z samooceną i pewnością siebie
- Ataki paniki
- Perfekcjonizm
- Problemy w relacjach
- Stres
- Trauma
Pomoc psychologiczna nie jest udzielana w następujących przypadkach:
- Wysokie ryzyko samobójstwa
- Dzieci i osoby poniżej 18 roku życia
- Opieka sądowa
- Niepełnosprawności intelektualne
- Zaburzenia psychotyczne
- Uzależnienia w stopniu ciężkim
Jeśli zmagasz się z niektórymi z tych schorzeń, skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym (GP). Możesz potrzebować specjalistycznej opieki. W przypadku myśli samobójczych należy zadzwonić pod numer 113, gdzie można uzyskać pomoc. W nagłym wypadku proszę dzwonić pod numer 112.
Cennik
Poniżej znajdziesz koszt usług. Jeśli masz pytania dotyczące ceny, skontaktuj się ze mną.
Usługa
Czas trwania sesji
Koszt w euro
Pierwsza sesja (tzw. intake)
60 minut
70 euro
Terapia indywidualna
60 minut
70 euro
Pierwsza sesja (tzw. intake) *studenci
60 minut
60 euro
Terapia indywidualna *studenci
60 minut
60 euro
Sesja EMDR
60 minut
90 euro
*Wymagane zaświadczenie o statusie studenta.